Auto /me-k törlése

yourlocalqsty

Újonc
Január 31, 2026
15
84
Karakter
oscar pacheco
Szubjektív véleményem szerint érdemes lenne kivenni a felesleges /me-ket a szerverről. Sokszor teljesen egyértelmű, mindenki által látható cselekvéseket írnak le vele, ami igazából csak automata RP, és nem ad hozzá semmit az élményhez. Inkább csak teleszemeteli a chatet, és nehezebb tőle követni a tényleges RP-t.

A /me szerintem akkor hasznos, ha olyan dolgot írunk le, ami nem látszik a játékban, de RP szempontból fontos. Az alap dolgokat (ivás, evés, telefon elővétel/elrakás, etc.) nem nagyon kellene erőltetni.
Hosszú távon tisztább, élvezhetőbb RP-t adna, ha ezt kicsit szabályoznánk vagy korlátoznánk.

image.png
 
+1, szerintem az ame-t át kellene alakítani, hogy kizárólag csak a karakter feje fölött jelenjen meg, a chaten pedig ne. Minden automatikus /me megjelenhet /ame-ben, csak a fejek fölött