Sziasztok.
Úgy tapasztalom, hogy jelenleg a trafipax rendszer túlságosan elnéző a gyorsan hajtó játékosokkal, főleg az újakkal vagy olyanokkal akik ritkábban járnak fel és ezért nem nő annyira a szintjük, mint a rendszeresen játszó játékosoknak.
Mint tudjuk a jelenlegi trafipax rendszer ingame szint alapján büntet, minél nagyobb a szinted annál nagyobb a büntetés, plusz ugye a sebességtúllépés mértéke.
Nyílván értem, hogy kedvezünk az alacsony szintű játékosoknak akik nem rendelkeznek akkora vagyonnal mint az aki már 1,5 éve a szerveren van, de nem egy esetem volt már, hogy egy kereszteződésben oldalba kapnak ahol nekem lenne elsőbbségem, mert az úriember 170-el megy 50-es táblánál és még meg sem áll az ütközés után.
Két ötletem van a trafipax rendszer újragondolásához:
0. ötlet: több trafi letétele, szintrendszer eltörlése, alap büntetési díj növelése. Csak azért mert valaki több időt szán a szerverre és ezért több pénzze van ne legyen jobban büntetve, mint más.
Illetve az se lenne rossz, hogyha a trafik rotálódnának 1-2 naponta, hogy ne tudják az emberek olyan könnyen megjegyezni merre voltak megbüntetve.
1. Az alap sebesség arány mellé progresszív büntetés, ha egy időn belül többször büntet meg a trafipax.
-1. büntetés 1x
-2. büntetés 2x
-3. büntetés 3x stb.
A szorzó 20 percnyi online játék után resetelődne, ha addig nem fotózótt le trafi. Ha a karakter AFK-ba kerül ez alatt az idő alatt, a számláló újraindul 20 percről.
Hamar elvenné a kedvét a gyorshajtóknak, ha a 4.-5. trafinál már 60-70 ezer dollár lenne a bünti.
2. Körözési listára kerülés
-1. büntetés: sima bírság
-2. büntetés: emelt bírság, kb 2,5x szorzó
-3. büntetés: emelt bírság + körözés az autóra és tulajdonosára.
A harmadik büntetés után minden bírság emelt díjú lesz, illetve a trafi jelez a rendőröknek, hogy éppen hol haladt el egy gyakori gyorshajtó, így könnyebb a rendőrségnek elkapni őket.
Ezt a két ötletet egyben is simán el tudnám képzelni és talán nem lenne ennyi agyatlan ember a városban. Számomra a szerverben ez a legidegesítőbb dolog, hogy akkor is belekeveredsz a balesetbe ha betartod a szabályokat, mert mások kinevetik a trafi büntetést.
Köszi ha elolvastad és támogatod a trafi rendszer újragondolását. Ha jobb ötleted van kérlek oszd meg komment formájában.
Úgy tapasztalom, hogy jelenleg a trafipax rendszer túlságosan elnéző a gyorsan hajtó játékosokkal, főleg az újakkal vagy olyanokkal akik ritkábban járnak fel és ezért nem nő annyira a szintjük, mint a rendszeresen játszó játékosoknak.
Mint tudjuk a jelenlegi trafipax rendszer ingame szint alapján büntet, minél nagyobb a szinted annál nagyobb a büntetés, plusz ugye a sebességtúllépés mértéke.
Nyílván értem, hogy kedvezünk az alacsony szintű játékosoknak akik nem rendelkeznek akkora vagyonnal mint az aki már 1,5 éve a szerveren van, de nem egy esetem volt már, hogy egy kereszteződésben oldalba kapnak ahol nekem lenne elsőbbségem, mert az úriember 170-el megy 50-es táblánál és még meg sem áll az ütközés után.
Két ötletem van a trafipax rendszer újragondolásához:
0. ötlet: több trafi letétele, szintrendszer eltörlése, alap büntetési díj növelése. Csak azért mert valaki több időt szán a szerverre és ezért több pénzze van ne legyen jobban büntetve, mint más.
Illetve az se lenne rossz, hogyha a trafik rotálódnának 1-2 naponta, hogy ne tudják az emberek olyan könnyen megjegyezni merre voltak megbüntetve.
1. Az alap sebesség arány mellé progresszív büntetés, ha egy időn belül többször büntet meg a trafipax.
-1. büntetés 1x
-2. büntetés 2x
-3. büntetés 3x stb.
A szorzó 20 percnyi online játék után resetelődne, ha addig nem fotózótt le trafi. Ha a karakter AFK-ba kerül ez alatt az idő alatt, a számláló újraindul 20 percről.
Hamar elvenné a kedvét a gyorshajtóknak, ha a 4.-5. trafinál már 60-70 ezer dollár lenne a bünti.
2. Körözési listára kerülés
-1. büntetés: sima bírság
-2. büntetés: emelt bírság, kb 2,5x szorzó
-3. büntetés: emelt bírság + körözés az autóra és tulajdonosára.
A harmadik büntetés után minden bírság emelt díjú lesz, illetve a trafi jelez a rendőröknek, hogy éppen hol haladt el egy gyakori gyorshajtó, így könnyebb a rendőrségnek elkapni őket.
Ezt a két ötletet egyben is simán el tudnám képzelni és talán nem lenne ennyi agyatlan ember a városban. Számomra a szerverben ez a legidegesítőbb dolog, hogy akkor is belekeveredsz a balesetbe ha betartod a szabályokat, mert mások kinevetik a trafi büntetést.
Köszi ha elolvastad és támogatod a trafi rendszer újragondolását. Ha jobb ötleted van kérlek oszd meg komment formájában.