Legális & Illegális frakció management

Status
Ez a téma nem fogad további válaszokat.

darki

certified ranker
Augusztus 22, 2022
359
357
Karakter
@julian_vargas
helló, az ötlet egyszerű, de nagyszerű.

Szerver managementen belüli branchekről van szó, ahol hozzáértő emberek ülnek, akik felügyelik a legális, és illegális frakciók működését, megakadályozva azt, hogy a Sheriff önmaga patrolozzon, és miegymás, vagy éppen azt, hogy az illegális frakciók eszetlenül kövessenek el illegális tevékenységeket sorozatban, anélkül, hogy bárki is akármilyen félelmet tanusítana a következményekkel kapcsolatosan

Az ilyen dolgok totálisan rontják a szerver minőségét.


helló.
 
  • Kedvelés
Reactions: iroo és Elke
Szia! Az, hogy egy Sheriff/PD-s önmagában patrolozik, azt a frakció leadere dönti el, hogy van-e rá lehetőség vagy nincs. Nem várhatjuk el egy játékostól sem, hogy egyedül álljon a kapitányság előtt, abban bízva, hogy majd fellép valaki. Ahogy a való életben is, itt is lehet egységeket alakítani.

Az, hogy az illegális frakciók ész nélkül követnek el illegális tevékenységeket, az admin feladata kezelni. Ha pedig nincs elérhető admin a szerveren, akkor ott a panaszkönyv lehetősége.

A szerver minőségét a játékosok alakítják. Egy külön csoport létrehozása erre felesleges, mert nem erre van szükség, hanem arra, hogy a játékosok változtassanak a hozzáállásukon.
 
  • Imádom
Reactions: patrik.
Szia! Az, hogy egy Sheriff/PD-s önmagában patrolozik, azt a frakció leadere dönti el, hogy van-e rá lehetőség vagy nincs. Nem várhatjuk el egy játékostól sem, hogy egyedül álljon a kapitányság előtt, abban bízva, hogy majd fellép valaki. Ahogy a való életben is, itt is lehet egységeket alakítani.

Az, hogy az illegális frakciók ész nélkül követnek el illegális tevékenységeket, az admin feladata kezelni. Ha pedig nincs elérhető admin a szerveren, akkor ott a panaszkönyv lehetősége.

A szerver minőségét a játékosok alakítják. Egy külön csoport létrehozása erre felesleges, mert nem erre van szükség, hanem arra, hogy a játékosok változtassanak a hozzáállásukon.
Félreérted, nem azt mondtam, hogy egy Deputy járőrözik önmagában, hanem maga a SHERIFF. Tele van a szerver Lt. és Lt. feletti rangban ülő játékosokkal akik még mindig patroloznak, a legális frakció leaderek nem teljesen látják át egy rendvédelmi frakció koncepcióját, és a súlyát annak, hogy egy Lt. majdhogynem SOHA nem fog kint patrolozni, hiszen ezek már sokkal inkább adminisztratív beosztások, mintsem más.

A játékosok hozzáállása sosem fog megváltozni, ha az adminok/vezetőség a rossz példát mutatják nekik; ha nincs ki késztesse őket arra, hogy változtassanak a hozzáállásukot, akkor soha nem is fognak.

edit: ahogy látom azóta leváltásra került az SD leadership, nem hiába. Az előző üzenet még a régi leadership ellen szól, a mostaniról semmi tudomásom sincs
 
Utoljára szerkesztve:
Szia. Mint a Sheriff's Department új Főleadere, engedd meg, hogy reflektáljak pár dologra ezzel kapcsolatosan, még akkor is ha ez az egész nem feltétlen nekünk szól/szólt és rólunk jelenleg még nincsen tudomásod.

Félreérted, nem azt mondtam, hogy egy Deputy járőrözik önmagában, hanem maga a SHERIFF. Tele van a szerver Lt. és Lt. feletti rangban ülő játékosokkal akik még mindig patroloznak, a legális frakció leaderek nem teljesen látják át egy rendvédelmi frakció koncepcióját, és a súlyát annak, hogy egy Lt. majdhogynem SOHA nem fog kint patrolozni, hiszen ezek már sokkal inkább adminisztratív beosztások, mintsem más.
Elsősorban reflektálnék erre a kijelentésedre. SD-be jelenleg egy fő Captain rangú (azaz én), illetve kettő fő Lieutenant rangban lévő személy van (@Muurayi, illetve @Dopa), tehát a mi részünkről biztosan nincs az, hogy tele van "nagy rangú" személyekkel és nem is szeretnénk ilyet a jövőben sem. A rangok is kicsit átalakításra kerültek, így jelenleg nálunk ezek a leaderi rangok vannak (korábban még ezek felett is voltak rangok, amit teljesen feleslegesnek tartottam, így ezek törlésre kerültek).
Mi nagyrészt OOC Adminisztrátori feladatköröket látunk el (hisz a 3 emberből 1 SzuperAdmin, 1 FőAdmin és 1 5-ös Adminisztrátor van) és emellett vezetjük a frakciót, lassan 1 hete. Viszont, ez egy JÁTÉK SZERVEREN bőven nem várható el, hogy a frakcióban mi csak adminisztrációs feladatköröket lássunk el és ne elvézzük ki a játék adta lehetőségeket.

Megfordultam régebben elég sok más szerveren is, köztük Főleaderi pozícióba is egy elég nevezetes szerveren (aki tudja, hogy hol az ezzel tisztában van - nem hamis dolgokat állítok), viszont ott sem volt az, hogy a nagyobb rangú személyeknek csak adminisztrációs feladatot kéne ellátniuk, hisz egy játék szerverről beszélünk, amit elméletileg élvezni kellene és ezt az ottani vezetőség is tudta, tisztában volt vele, melyet elfogadtak.

Aláírom teljes mértékben, hogy ez a való életben így van, a nagyobb rangú személyek adminisztrációs feladatokat látnak el. Viszont, továbbra is csak ismételgetni tudom magamat, hogy egy játék szerverről beszélünk, aminek a legfőbb lényege, hogy élvezzük.

A játékosok hozzáállása sosem fog megváltozni, ha az adminok/vezetőség a rossz példát mutatják nekik; ha nincs ki késztesse őket arra, hogy változtassanak a hozzáállásukot, akkor soha nem is fognak.
Jelenleg itt nem teljes mértékben értem, hogy mire gondolsz. Esetleg ezt bővebben kitudnád fejteni? Azután szívesen reflektálok erre a kijelentésedre is.

vagy éppen azt, hogy az illegális frakciók eszetlenül kövessenek el illegális tevékenységeket sorozatban, anélkül, hogy bárki is akármilyen félelmet tanusítana a következményekkel kapcsolatosan
Ezt folyamatosan próbáljuk kiszűrni, de hozok is erre egy példát. Nevet nem szeretnék említeni (frakció megnevezése bőven elegendő), viszont pont a SASD-ba fordult elő ilyen az előző vezetés alatt, ahol ilyen volt észlelve. (A teljes storyt nem tudom, hogy mi történt, így erről hamis információkat nem is szeretnék megosztani.)
Az esetről itt a log, a személy megkapta méltó büntetését:
[WestMTA]: xy bebörtönözte xy-t 200 percre.
[WestMTA]: Indok: Szereptévesztés.

Illetve, ha nincs erről tudomásunk, úgy természetesen elég nehéz ezeket kiszűrni. De, ahogy korábban is említettem, folyamatosan próbáljuk ezeket a dolgokat kiszűrni, hogy szereptévesztés ne alakuljon ki.

edit: ahogy látom azóta leváltásra került az SD leadership, nem hiába. Az előző üzenet még a régi leadership ellen szól, a mostaniról semmi tudomásom sincs
Próbálunk rengeteg időt belefordítani most jelenleg a frakciónak a vezetésébe, hogy egy jól összerakott frakció jöhessen létre, ezért mindent megteszünk, ezt meg tudjuk ígérni mindenkinek, rajta vagyunk az ügyön.
 
Maradjunk annyiban, hogy az SD leadásra került, nem leváltásra, csakhogy a fals infók ne áradozzanak ennyire.

Másodszor pedig ahogy Kyle is leírta ne várd el, hogy majd a Sheriff bent afkol a központban éjjel nappal, mert IRL is ezt csinálja, aztán neki kutyakötelessége azt követni, ami a való életben történik. Ez egy játék, elég extra lenne ha a főleader és az alatta lévő vezetők bent afkolnának, mert nem mehet ki.

És szűrve vannak a problémás elemek bőven a szerveren, frakciók és játékosok terén is, úgyhogy itt sem releváns a téma, amit felhoztál.
 
Legalább jó lenne, hogy ha normálisan tájékozódnál mielőtt ide böfögsz valamit. :sleep: :sneaky:
Mi adtuk le a frakciót, és nem leváltottak minket.
Az meg, hogy miért az maradjon meg a mi számunkra, senkinek semmi köze hozzá.

Ellenben pedig mi voltunk a legaktívabb rendvédelem, és leginkább azért szolgáltunk, hogy az illegálnak legyen mit csinálnia a szerveren.
Ha pedig bent afkoltunk volna Lt. rangtól és afelett akkor konkrétan semmi indoka nem lett volna a Sheriffségnek.
Nem ezért lett vissza hozva a Sheriffség, hogy erről szóljon, mert nem volt aktív LSPD aki kiszolgálta volna az illegálnak azon részét, hogy tudjanak is csinálni valamit. :D
Ne kellessen unatkozniuk, és akkor nem ment volna az illegál részéről a sírás, hogy megint nincs PD-s... ;)

Felejtsétek már el ezt az egész dolgot a mai világba már nem arról szól a dolog, hogy RP.. Itt már leginkább azt az életet éljük, hogy dara, rablás, igazoltatás (intézkedés), és ennyi. Már nincs az, hogy leállsz és egy kis ügyből csinálsz 50 órás RP-t.
Ha RP-zni akarsz menj vissza GTA5-re, vagy keress olyan szervert ami erről szól..

De engedjétek már el ezeket a dolgokat.

A többit pedig leírtam és leírták felettem.

"EDIT": Örülök, hogy hozzászólhattam.
 
  • Haha
  • Fire
Reactions: darki és danii
Helló-helló, időrendi sorrendet visszafelé véve fogok válaszolni mindenre.

Legalább jó lenne, hogy ha normálisan tájékozódnál mielőtt ide böfögsz valamit. :sleep: :sneaky:
Mi adtuk le a frakciót, és nem leváltottak minket.
Az meg, hogy miért az maradjon meg a mi számunkra, senkinek semmi köze hozzá.

Ellenben pedig mi voltunk a legaktívabb rendvédelem, és leginkább azért szolgáltunk, hogy az illegálnak legyen mit csinálnia a szerveren.
Ha pedig bent afkoltunk volna Lt. rangtól és afelett akkor konkrétan semmi indoka nem lett volna a Sheriffségnek.
Nem ezért lett vissza hozva a Sheriffség, hogy erről szóljon, mert nem volt aktív LSPD aki kiszolgálta volna az illegálnak azon részét, hogy tudjanak is csinálni valamit. :D
Ne kellessen unatkozniuk, és akkor nem ment volna az illegál részéről a sírás, hogy megint nincs PD-s... ;)

Felejtsétek már el ezt az egész dolgot a mai világba már nem arról szól a dolog, hogy RP.. Itt már leginkább azt az életet éljük, hogy dara, rablás, igazoltatás (intézkedés), és ennyi. Már nincs az, hogy leállsz és egy kis ügyből csinálsz 50 órás RP-t.
Ha RP-zni akarsz menj vissza GTA5-re, vagy keress olyan szervert ami erről szól..

De engedjétek már el ezeket a dolgokat.

A többit pedig leírtam és leírták felettem.

"EDIT": Örülök, hogy hozzászólhattam.
Le lett váltva a leadership azt jelenti, hogy már egy másik csapat vezeti a frakciót. Nem tudom, hogy hová a felháborodás, nem vezettétek jól a frakciót, és kész, ebben sem szégyelni való nincs, sem pedig semmi a gáz lenne. Nem kell visszamenjek sehová, én már évek óta aktív szerepet töltök be külföldi RP közösségekben, mellette részmunkaidőben próbálom a magyar színvonalat tuszkolni valamerre, de mindhiába.

Éppen ezért van szükség a legális, és illegális frakció menedzsmentre, hogy ROLEPLAYről szóljon egy ROLEPLAY szerver, nem pedig a darálás, rablás, és igazoltatásról. Nem ötven órás RP-t kell csinálni a legkisebb ügyekből, hanem normálisan, és a valósághoz a lehető leghűbben szerepjátékozni, elvégre ezért vagyunk itt.

Maradjunk annyiban, hogy az SD leadásra került, nem leváltásra, csakhogy a fals infók ne áradozzanak ennyire.

Másodszor pedig ahogy Kyle is leírta ne várd el, hogy majd a Sheriff bent afkol a központban éjjel nappal, mert IRL is ezt csinálja, aztán neki kutyakötelessége azt követni, ami a való életben történik. Ez egy játék, elég extra lenne ha a főleader és az alatta lévő vezetők bent afkolnának, mert nem mehet ki.

És szűrve vannak a problémás elemek bőven a szerveren, frakciók és játékosok terén is, úgyhogy itt sem releváns a téma, amit felhoztál.
Nem várja senki ezt el. Már volt korábban ötletem arra, hogy legyen több karakteres rendszer, pontosan ezért. A Sheriff, Under-Sheriff és társai NEM fognak patrollozni, szinte soha. A filmes precedensek erre is elég erőteljes túlzások. Az ilyen beosztásban lévő karakterek nem is kéne létezzenek, egyáltalán. Fiktíven kell fenntartani minden ilyen karaktert, és álnévvel megjelenni eseményeken ahol amúgy jelen lennének, ezt leszámítva? Lieutenant, Sergeant karakterekkel kell mászkálni, még a Captain határeset, az elfogadott. Attól amiért te OOC leadership vagy nem kell a szervezeti struktúrában a legmagasabb helyen legyél.

Szia. Mint a Sheriff's Department új Főleadere, engedd meg, hogy reflektáljak pár dologra ezzel kapcsolatosan, még akkor is ha ez az egész nem feltétlen nekünk szól/szólt és rólunk jelenleg még nincsen tudomásod.


Elsősorban reflektálnék erre a kijelentésedre. SD-be jelenleg egy fő Captain rangú (azaz én), illetve kettő fő Lieutenant rangban lévő személy van (@Muurayi, illetve @Dopa), tehát a mi részünkről biztosan nincs az, hogy tele van "nagy rangú" személyekkel és nem is szeretnénk ilyet a jövőben sem. A rangok is kicsit átalakításra kerültek, így jelenleg nálunk ezek a leaderi rangok vannak (korábban még ezek felett is voltak rangok, amit teljesen feleslegesnek tartottam, így ezek törlésre kerültek).
Mi nagyrészt OOC Adminisztrátori feladatköröket látunk el (hisz a 3 emberből 1 SzuperAdmin, 1 FőAdmin és 1 5-ös Adminisztrátor van) és emellett vezetjük a frakciót, lassan 1 hete. Viszont, ez egy JÁTÉK SZERVEREN bőven nem várható el, hogy a frakcióban mi csak adminisztrációs feladatköröket lássunk el és ne elvézzük ki a játék adta lehetőségeket.
^ pontosan amit az előbb leírtam, Lieutenant, és Captain. Ismerlek mindhármótokat, igazából mint leírtam, a poszt és a leírtak nem is ellenetek irányul, nagyjából mindannyiótok képességeivel tisztában vagyok, és nem is aggódom a frakció HELYES vezetésével kapcsolatosan.
Ebben az esetben nem is kell elvárni tőletek, hiszen nem SHERIFF karakterrel járjátok az utakat, és játszatok, hanem Cpt. és Lt. karakterekkel.

Jelenleg itt nem teljes mértékben értem, hogy mire gondolsz. Esetleg ezt bővebben kitudnád fejteni? Azután szívesen reflektálok erre a kijelentésedre is.
Végignézvén a listán, ezek az delikvensek is eltávolításra kerültek, vagy távoztak maguktól, igazából ezalatt a kijelentés alatt pontosan arra gondoltam, hogy az előző SD vezetőségében olyan adminisztrátorok voltak akiknek sok közük nem volt a reális roleplayhez, legalább is LEO téren, sajnos; nem beszélve arról, hogy az ex-főadmin, aki egyébként szintén leadership volt kémkedett más LEA, és illegál frakciókon, amikor pedig bárminemű nem tetszés lett nyílvánítva felé, élt az örökös kitiltás lehetőségével.

Elnézvén az új SASD topicot, valóban tényleg beleadtok mindent ami tőletek telik, és korábbi tapasztalataim alapján valószínűleg a szerveren is hasonló minőséget nyújtotok, szóval sok sikert nektek!
 
Szia!

Most úgy gondolom elindult a rendvédelem életében egyfajta változás mindenféle téren, és megfelelő személyek vezetik ahhoz hogy az ilyesfajta dolgokat elkerüljék.
 
  • Imádom
Reactions: darki
Status
Ez a téma nem fogad további válaszokat.