Yamaguchi-gumi

Status
Ez a téma nem fogad további válaszokat.

Pufi

Barangoló
SzerverAdmin
Március 3, 2024
21
20
Pécs
Karakter
Kayden Bradford
1024px-Yamabishi.svg.png


A szervezet története

A Yamaguchi-gumi a Yakuza nevű japán bűnszervezet legnagyobb és legbefolyásosabb tagja, amelyet 1915-ben alapítottak Kobe városában. Hierarchikus struktúrával rendelkezik, amelyben a vezetők, vagy "oyabunok", abszolút hatalommal rendelkeznek, és a tagok kötelesek nekik engedelmeskedni. A Yamaguchi-gumi széles körű illegális tevékenységeket folytat, köztük a szervezett bűnözést, a prostitúciót, a kábítószer-kereskedelmet, az illegális szerencsejátékot és a kényszerprostitúciót. A bűnszervezet vezetői szigorú kódexeket követnek, amelyek közé tartozik a hűség, a hierarchia tisztelete és a csoporton belüli szolidaritás. A Yamaguchi-gumi rendszeresen bekerül a hírekbe bűnügyi tevékenységei miatt, és jelentős befolyással rendelkezik a japán társadalomban és gazdaságban. A bűnszervezet tagjai gyakran frontvállalatokat használnak fel az illegális tevékenységek mögött, és szoros kapcsolatokat ápolnak politikai és üzleti körökkel is. A Yamaguchi-gumi szoros kapcsolatokat ápol más bűnszervezetekkel is, beleértve a külföldi szervezeteket is. Ez a nemzetközi kapcsolatokon keresztül tovább növeli befolyásukat és lehetőségeiket. A szervezet már több mint egy évszázada bonyolítja a különféle ügyleteit, és jelenleg is számos illegálisan és legálisan működő cégeiken keresztül űzik az ipart az ingatlan-, építkezési- és szórakoztatási szektorban. A begyakorolt, jóságos szamuráj imázs ellenére a legtöbb yakuza-tag bevétele olyan tevékenységekből származik, mint a zsarolás, szerencsejáték, csalás, bennfentes kereskedelem, fenyegetés és más kétes ügyletekből. Emellett többeknek legálisan működő vállalkozása is van. A Yamaguchi-gumi emberbaráti szervezetként tekint magára, aki megtiltja tagjai számára a lopást, rablást, drog való kereskedést és más utcai bűntetteket. Talán ez lehet az egyik oka, hogy ilyen sokáig eltűrték őket. A szervezet a modern korban, áttért az interneten való kábítószer és fegyvereskedelemre, sokkal kevesebb kockázat és sokkal több vásárló érdekében.

Tagfelvétel

A frakcióba a szervezet autókereskedésén keresztül lehet csatlakozni. A szervezet meghirdeti a tagfelvételt az autókereskedésben, ahova lehet csatlakozni megfelelő RP-vel. Körülbelül 2 hét elteltével lehetséges lesz jobban közeledni a szervezet illegális része felé, amennyiben a játékos szeretne. Ha az illegális utat választja, egy beavatáson fog részt venni, amivel a szervezet teljes jogú tagjává válik. Amennyiben a legális úton maradna, tovább dolgozhat az autókereskedésben.

Terveink

A tervünk a mai modern Yakuza bemutatása a szerveren, amennyire lehetséges. Az RP-zni vágyó embereket szeretnénk magunkhoz vonzani, akik nyitottak az illegális életre, és ehhez tartozó RP-kre, illetve érdeklődnek az ázsiai kultúra és az ázsiai bűnszervezetek iránt. Nagyon nyitottak vagyunk minden RP-re, a kezdőket is szívesen tanítjuk RP-zni, amennyiben szükséges, és szeretnének csatlakozni a frakcióhoz.

A szervezet felépítése

Kumicho: Ez a legfelső vezető, aki a bűnszervezetet irányítja. A Kumicho számára abszolút hatalom és a tekintély jellemző.

Wakagashira: A Wakagashira a Kumicho fő helyettese, és általában az ő utódja. Ő felel a mindennapi ügyek irányításáért és a közvetlen alattvalók felügyeletéért.

Shateigashira: A Shateigashira a Wakagashira fő helyettese. Ő segít a Wakagashira munkájában és gyakran vezeti a kisebb alárendelt csoportokat.

Kyodai: Ez a csoportok középszintű vezetője, akik felettük állnak. Felügyelik és irányítják a bűnöző tevékenységeket a területükön vagy ágazatukon belül.

五Shatei: A Shatei a Kyodai alárendeltje, általában a közvetlen alattvalók csoportjának vezetője. Ők irányítják a kisebb bűnöző tevékenységeket, és jelentést tesznek a Kyodai-nak.

六Wakashu: A Wakashu az új tagok vagy kezdők rangja a bűnszervezetben. Ők a hierarchia legalacsonyabb szintjén vannak, és általában tanulják a működési rendszert és a szervezet elveit.
1*YzTTGCCi59gkvcnB7qCCYA.jpeg

Bemutatkozás

Sziasztok! Dominik vagyok, azaz Pufi. A szerver adminisztrátora, mindenki barátja. Jelenleg a 17. életévemet taposom, nyáron töltöm a 18-at. Pécsi vagyok, Dombóvárra járok tanulni és dolgozni, mint mozdonyszerelő. Az MTA világába körülbelül 5-6 éve csöppentem bele, az elmúlt 3 évben kezdtem aktívabban játszani. Ezalatt sok frakciót megjártam, sok tapasztalatot gyűjtöttem össze. Érdekel az ázsiai kultúra, az autók és a történelem, illetve a vasút, nyilván. Terveim szerint a jövő hónapban elkezdek járni konditerembe, ezenkívül lassan 1 éve járok karate edzésekre is aktívan.

Márknak hívnak, azaz Tony, a WestMTA egyik adminisztrátora vagyok. A 15. életévemet töltöm jelenleg, idén leszek 16. Budapesten élek, és ide is járok iskolába okleveles rendészeti és közszolgálati ágazaton. Körülbelül 7-8 éve kezdtem el RP-zni, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Versenyszerűen sportolok, amit szeretnék minél tovább csinálni.

2001030-adelstein-halloween-tease-2_pid8jf
 
Utoljára szerkesztve:
  • Kedvelés
Reactions: Tony

iroo

ceo of fórum
Fő Globális Moderátor
TS SModerátor
December 2, 2022
177
236
Karakter
Archie Colon
hi.
Szerintem sok illegál van jelenleg és még ha jó lenne akkor azt mondanám hogy simán de ez nem jó több szempontból is.


1. AI
Alapjáraton az ai-val nincsen nagyobb gondom csak illegál szervezetnél ai-t használni eléggé rossz.
Teljesen más ai-val írni egy mentős tananyagot mondjuk meg egy illegál frakció bemutatását.

S3O9tgx.png

2. Sablonos
Nincs semmi egyediség az egészben nincsen valami komplexebb legál vagy illegál cég mondjuk a frakció mögött ha pedig van akkor írjátok le részletesen akár rp képekkel lehet ezeket bővíteni.

3. Régi
Ha ténylegesen a modern yakuzát szeretnétek bemutatni akkor annak már inkább több legál része van mint illegál mert semmi baj nincs azzal hogy fegyver meg drog meg hölgyek futtatása csak 2024 van és ez nem modern.

Esetleg élményképekkel lehetne bővíteni és egy viszonylag komplexebb legális részt kiépíteni.
 

Pufi

Barangoló
SzerverAdmin
Március 3, 2024
21
20
Pécs
Karakter
Kayden Bradford
hi.
Szerintem sok illegál van jelenleg és még ha jó lenne akkor azt mondanám hogy simán de ez nem jó több szempontból is.







Esetleg élményképekkel lehetne bővíteni és egy viszonylag komplexebb legális részt kiépíteni.
Hali! Az ai használatát muszájnak éreztem, most az, hogy én kigyűjtöm tegyük fel wikipédiárol a dolgokat, és azt írom le, az lényegében ugyanaz, mint amit az ai ad ki nekem, csak az egy fokkal jobb. A többihez hozzászólva, régi? Mi abban a régi amiket leírtunk? Leírtuk a szervezet történetét, nem azt kellett leírni, hogy a mai nap mit csinál, nem véletlen a történelméről volt szó. A yakuza nem arról hírhedt el feltétlen, hogy csak legál, csak legál, elég ismert az illegális oldalukrol is. Sablonosnak sem mondanám, direkt kitaláltunk egy autókereskedést, leginkább a japán gyökerek miatt, mivel a japánoknál úgy is nagyot mennek az autók, ezt sokkal egyedibbnek találtuk mint a sablonos éttermes tgfes dolgot. Illetve van a szerveren durván 2-3 illegális frakció, kétlem hogy az nagyon sok lenne.
 

iroo

ceo of fórum
Fő Globális Moderátor
TS SModerátor
December 2, 2022
177
236
Karakter
Archie Colon
Az ai használatát muszájnak éreztem
A szó legszorosabb értelmében kapásból tudok 20 olyan oldalt ahol több tíz vagy száz ilyesmi maffia volt és ahol vannak leírások.

Mi abban a régi amiket leírtunk?
Javítom magam sablonos inkább és ez miatt látom azt hogy régies. Ezer meg egy dolgot lehet csinálni a fegyverekkel, drogokkal vagy akár a hölgyek futtatásával is ami nem lett kifejtve csak annyi hogy foglalkozik azokkal.

Jelenleg annyi jött le nekem az egészből hogy van maga ez a frakció ugyanazt csinálja mint bármelyik sablon frakció csak annyi kivétellel hogy autókereskedés van étterem helyett.
 

Pufi

Barangoló
SzerverAdmin
Március 3, 2024
21
20
Pécs
Karakter
Kayden Bradford
A szó legszorosabb értelmében kapásból tudok 20 olyan oldalt ahol több tíz vagy száz ilyesmi maffia volt és ahol vannak leírások.


Javítom magam sablonos inkább és ez miatt látom azt hogy régies. Ezer meg egy dolgot lehet csinálni a fegyverekkel, drogokkal vagy akár a hölgyek futtatásával is ami nem lett kifejtve csak annyi hogy foglalkozik azokkal.

Jelenleg annyi jött le nekem az egészből hogy van maga ez a frakció ugyanazt csinálja mint bármelyik sablon frakció csak annyi kivétellel hogy autókereskedés van étterem helyett.
A Yakuza egy valós bűnszervezet, nem én szabom meg hogy mivel foglalkoznak real life. Nem az én hibám, hogy a Yakuza is kereskedik fegyverekkel és kábítószerekkel, és például a legtöbb cartel is. Nem tudok egy valós bűnszervezetből olyan dolgot kihozni, ami nem fedi a valóságot.
 

iroo

ceo of fórum
Fő Globális Moderátor
TS SModerátor
December 2, 2022
177
236
Karakter
Archie Colon
A Yakuza egy valós bűnszervezet
Tény nem tagadom de a yamaguchi yakuzának egy szervezete és 1915 óta azért voltak változások.
Legújabb tudomásom szerint (10 perce kezdtem el kutakodni utána) leginkább online térbe árulnak kábítószereket illetve különböző cégekbe is beleszáltak építőipar stb.. Ami amúgy kifejezetten menő lett volna ha beleírjátok és normálisan kiépítitek.

Nem tudok egy valós bűnszervezetből olyan dolgot kihozni, ami nem fedi a valóságot.
Ezzel pontosan nem értek egyet mert ha mondjuk egy kicsit is megváltoztatod a frakció nevét és kitalálsz neki egy viszonylag reális történetet hogy mit tudom én a yakuzából lett ez 2020-ban stb stb.. Akkor is jó lenne nem te lennél az egyetlen olyan ember aki elsőnek talál ki egy maffiát vagy egy bandát más szervereken mai napin mükődnek ilyenek egész jól.
 

Pufi

Barangoló
SzerverAdmin
Március 3, 2024
21
20
Pécs
Karakter
Kayden Bradford
Tény nem tagadom de a yamaguchi yakuzának egy szervezete és 1915 óta azért voltak változások.
Legújabb tudomásom szerint (10 perce kezdtem el kutakodni utána) leginkább online térbe árulnak kábítószereket illetve különböző cégekbe is beleszáltak építőipar stb.. Ami amúgy kifejezetten menő lett volna ha beleírjátok és normálisan kiépítitek.


Ezzel pontosan nem értek egyet mert ha mondjuk egy kicsit is megváltoztatod a frakció nevét és kitalálsz neki egy viszonylag reális történetet hogy mit tudom én a yakuzából lett ez 2020-ban stb stb.. Akkor is jó lenne nem te lennél az egyetlen olyan ember aki elsőnek talál ki egy maffiát vagy egy bandát más szervereken mai napin mükődnek ilyenek egész jól.
Szándékosan nem találtam ki másikat, szándékosan akartam a valós szervezetet behozni. Továbbra is azt mondom, hogy én a történetét írtam le, nem azt hogy most mivel foglalkoznak.
 
  • Kedvelés
Reactions: iroo

Darki

Honneur et Fidélité
SzuperAdmin
Augusztus 22, 2022
312
211
Karakter
@landyn_cabrera
Szia,

A vezetőség átolvasta pályazatodat, és közös megegyezés alapján a pályázat elfogadásra került. Várunk téged egy személyes, TeamSpeak 3 szerverünkön (ts.westmta.com) lezajló meghallgatásra.

Személyes megjegyzés: a szervezet legális részéről beszélhettetek volna többet, majd TS-en meséltek még. Keressetek fel.
 
Status
Ez a téma nem fogad további válaszokat.