Tárgyak, bútorok lerakása!

aSoma

Barangoló
Március 2, 2024
28
6
21
Karakter
Nazim Al-Ishaq
Kép

Tárgyak, bútorok lerakása

Tárgyak, bútorok lerakása: Bárki lerakhata a földre valamilyen tárgyat/bútort. Ez inkább a banda RP-ben lehet hasznos, de egy nagyobb RP-nél is jól jöhet akár.

- Elképzelés: Az ötlet maga eléggé egyszerű lenne. Egy bútorboltba kellene megvenni a bútorokat, vagy a tárgyakat egy játékos által üzemeltetett boltban. Ebben az esetben a vételnél választhatod, hogy a járműbe pakolod be mint tárgy, vagy elfogyasztod/elhasználod a tárgyat. Ha bútorboltból veszel búzort, akkor a bútor megvétele után a kezedbe adja az adott bútordarabot, és ha nyitva van a jármű csomagtartója, akkor egy bal klikk segítségével bele is pakolhatod a járműbe. Fontos, ha azt választja a játékos, hogy tárgyként akarja megvenni, akkor nem az inventory-ba adja, hanem az adott játékos kezébe. Ha lerakta a játékos a tárgyat, feldona egy panelt, milyen indokkal tenné le. Ezt az adminok ellenőrizhetik.

- De hogyan veszem ki?: A válasz igen egyszerű. A bútoroknál a jármű mögé állva /togbutor, a tárgyaknál szintén a jármű mögé állva /togobject parancsal. Ez elő fog dobni egy panelt az összes bútorról/tárgyról.

-Mitől függ a tárolása?: A kocsiknál bútorokat, és tárgyakat lehet tárolni súlytól függetlenül, de van itemlimitje külön mindegyiknek. A motorba, és a biciklibe csak tárgyakat lehet tárolni.

- Mekkora az itemlimit?: A jármű csomagtartójána méretétől függ. Ha egy terepjáróba, vagy egy sprinterbe akarunk pl bútorokat rakni, abba belefér 50 db bútor, 50 db tárgy. Ha egy biciklit nézünk, akkor abba 10 db tárgy.

- Hogy lehet eltűntetni, illetve meddig marad ott?: Eltűntetni a bútoron/tágyon lévő kuka ikonra kell rákattintani, ezt bármikor eltüntetheti az adott játékos, vagy akár más. Fontos, hogy 3 percenként lehet egy tárgyat/bútort lerakni. Minden lerakott tárgy 15 percig marad ott. Az admin szemszögéből kiírná a tárgyon, hogy mikor rakta le, illetve, hogy ki és, hogy mennyi ideje van lerakva.

- Oké... Oké... De mivan akkor, ha egy ramdom helyre lerakom, és otthagyom?: Csak indokolt esetben lehetne lerakni, amit akár egy új szabályzat határozná meg, vagy az admin ellenőrizheti. Természetesen az admin is el tudná tűntetni. Ha egy ramdom helyen van lerakva indokolatlanul vélt meghatározással a játékos kapna egy figyelmeztetést. Három figyelmeztetés után már adminjailt ülne le.

- Rendben. De hogyan rakom le?: A fentebb említett parancsal beírja a játékos, hogy mit szeretne kivenni. Ilyenkor felhozná az említett panelt, és rá kell kattintani az adott tárgyra. Ha azzal is megvan, akkor az egér segítségével oda helyezheti a tárgyat, ahova akarja. Görgővel lehetne forgatni, a jobb, és bal nyíllal pedig dönteni azt. Ha a kívánt helyen, és helyzetben van, akkor csak egy bal klikket kell nyomni, és lerakja.
 
  • Kedvelés
Reactions: Szilva

Tompaaa

Roadman
Július 7, 2023
21
20
Karakter
Thomas Dawidson
Nagyon adnék egy 'chilliados kiülős sütögetés Rp-t ezekkel a megoldásokkal hogy itemekbe viszed a széket és társait. TÁMOGATOM!
 
  • Imádom
Reactions: aSoma

devil04

Praktikus fórum ötletelőgép
Augusztus 26, 2024
26
18
26
Karakter
Diego Ingram
Ez csak addig lenne jó ameddig kevés a player szám utánna már lagholtatna meg biztosra veszem hogy lenne aki 4 sávosra lerakna egy széket hátha valaki 200-al belemegy.Csak plusz munka lenne az adminoknak elég nagy a map és nem tudnák mindet észrevenni. Meg nem annyira RP-s pl 10 db fotelt vinni biciklivel vagy 50 darab ágyat kocsival. De ez csak az én véleményem egyenlőre tartózkodom.
 

aSoma

Barangoló
Március 2, 2024
28
6
21
Karakter
Nazim Al-Ishaq
Ez csak addig lenne jó ameddig kevés a player szám utánna már lagholtatna meg biztosra veszem hogy lenne aki 4 sávosra lerakna egy széket hátha valaki 200-al belemegy.Csak plusz munka lenne az adminoknak elég nagy a map és nem tudnák mindet észrevenni. Meg nem annyira RP-s pl 10 db fotelt vinni biciklivel vagy 50 darab ágyat kocsival. De ez csak az én véleményem egyenlőre tartózkodom.
Szia.
Azért írtam ezekre minimális szankciókat, és időlimitet ennek hasznáratára, hogy nehogy ez legyen.
- Hogy lehet eltűntetni, illetve meddig marad ott?: Eltűntetni a bútoron/tágyon lévő kuka ikonra kell rákattintani, ezt bármikor eltüntetheti az adott játékos, vagy akár más. Fontos, hogy 3 percenként lehet egy tárgyat/bútort lerakni. Minden lerakott tárgy 15 percig marad ott. Az admin szemszögéből kiírná a tárgyon, hogy mikor rakta le, illetve, hogy ki és, hogy mennyi ideje van lerakva.

- Oké... Oké... De mivan akkor, ha egy ramdom helyre lerakom, és otthagyom?: Csak indokolt esetben lehetne lerakni, amit akár egy új szabályzat határozná meg, vagy az admin ellenőrizheti. Természetesen az admin is el tudná tűntetni. Ha egy ramdom helyen van lerakva indokolatlanul vélt meghatározással a játékos kapna egy figyelmeztetést. Három figyelmeztetés után már adminjailt ülne le.
A rendszer nem laggoltatna, mert nem fogják telerakni vele a mapot. Különben is látni fogják az adminok egy bútor letételért, ezért kell az indok meghatározása. Ha az adminnak nem megfelelő az indok, akkor törölheti. Ha indokolatlanul, vagy nem rp-s indokkal vélt indokot lát az admin, akkor szankcióban részesítheti a játékost.
 

Darki

Honneur et Fidélité
SzuperAdmin
Augusztus 22, 2022
312
211
Karakter
@landyn_cabrera
Ha az adminnak nem megfelelő az indok, akkor törölheti. Ha indokolatlanul, vagy nem rp-s indokkal vélt indokot lát az admin, akkor szankcióban részesítheti a játékost.
Vagy csak eleve adminnak engedélyeznie kéne a lerakást.
 

aSoma

Barangoló
Március 2, 2024
28
6
21
Karakter
Nazim Al-Ishaq
Ezt most még megoldanátok de később is? Késöbb több player lesz akkor is megoldható?
Szia.
Szerintem megoldható lesz, valóban jobb lenne úgy, hogy az adminok engedélyeznék a lerakást. Így elkerülve azt, hogy egy ramdom játékos akár indok nélkül is lerakná. Meg, szerintem csak a hardcore rp-s réteg használná időnként. De ha ezt elfogadja a vezetőség, biztos kitalálnának rá egy jobb módot.
 

Szilva

Barangoló
SzerverAdmin
Augusztus 14, 2024
24
27
Szeged
Karakter
Jackob Jorden
Szerintem reálisabb lenne ha egy kis kocsiba nem férne be egy 3 méteres bútor csak egy Sprinterbe. De ha csak admin tudná engedélyezni hogy lerakja az adott bútort akkor szerintem jó lehetőség a playerek számára. Én támogatom.
 
  • Kedvelés
Reactions: aSoma